Citymaster vs. traktor

Ciągniki, traktory komunalne

Maszyny Citymaster to doskonała alternatywa dla dotychczas używanych do zadań utrzymania terenów zielonych i miejskich traktorów, głównie typu rolniczego. Za wybraniem maszyn Hako przemawia cała gama zalet, od mniejszej wagi i rozmiarów po dużo niższe koszty eksploatacji. Czas odstawić ciągniki komunalne i traktory komunalne do lamusa!

Zobacz przewagi maszyn Hako Citymaster

Traktor komunalny

Citymaster

Duża waga

Traktor komunalny ma ogromny ciężar, który uniemożliwia sprzątanie wielu trudno dostępnych i podatnych na uszkodzenia miejsc. Wjechanie taką maszyną na stary chodnik dla pieszych grozi uszkodzeniem krawężników i popękaniem płyt chodnikowych.

Lżejszy, z małym naciskiem jednostkowym na podłoże

Niska dopuszczalna masa całkowita pojazdów Citymaster umożliwia bezpieczne poruszanie się po chodnikach, wysepkach ulicznych, bez ryzyka ich uszkodzenia. Najmniejsza zamiatarka Citymaster z pełnym osprzętem waży zaledwie 1700 kg. Ponadto opony o szerszym profilu zapewniają mały nacisk jednostkowy na czyszczone podłoże.

Duże wymiary

Standardowy ciągnik komunalny ma wymiary, które nie są przystosowane do poruszania się w gęsto zabudowanych terenach miejskich. Tak duży pojazd nie mieści się w niskich wjazdach oraz stanowi duże utrudnienie w wąskich drogach bez przejazdu.

Kompaktowy i zwrotny

Wysokość każdego pojazdu Citymaster nie przekracza 2 m, dzięki temu nadaje się do czyszczenia m.in. parkingów podziemnych. Mała szerokość maszyny i dodatkowo składane lusterka pozwalają na wjazd nawet w najwęższe uliczki i zaułki. Doskonała zwrotność dzięki małemu promieniowi skrętu.

Ograniczona liczba narzędzi

Traktor komunalny to nie narzędzie wielofunkcyjne. Jeśli jest przystosowany do koszenia, niełatwo przerobić go na pług do odśnieżania. Zamiatarki komunalne nie umożliwią koszenia i zbierania trawy.

Narzędzia na cały rok do łatwiej wymiany

Przedni trójkąt sprzęgowy w modelach 600 i 1600 umożliwia bardzo szybkie wymienianie narzędzi. Może to z łatwością zrobić jedna osoba i to bez użycia narzędzi.

Nadmierna ilość spalin i pyłu

Traktory komunalne, szczególnie te stare, generują dużą ilość szkodliwych dla środowiska spalin. Ponadto brak wyposażenia w system zraszania czyszczonej powierzchni powoduje unoszenie się i rozprzestrzenianie pyłu.

Zgodny z unijnymi normami

Wszystkie maszyny Citymaster spełniają normy unijne w zakresie dopuszczalnego poziomu emisji spalin. Certyfikat EUnited PM10 to gwarancja braku pylenia podczas pracy.

Przepisy nie pozwalające używać maszyn rolniczych w mieście

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej używania maszyn rolniczych w obszarach miejskich nie jest dozwolone. Ciągnik komunalny nie jest przystosowane do pracy w miastach.

Do zastosowań w obszarach miejskich

Citymaster to maszyna stworzona do pracy w dużych miastach jak i małych miasteczkach. Są dostosowane do pracy w terenie zurbanizowanym i spełniają wymogi wszystkich przepisów prawnych wymaganych od maszyn komunalnych.

Hałas ponad normę

Duże i przystosowane do prac rolniczych ciągniki komunalne to maszyny głośne, nie nadające się do sprzątania w dzielnicach mieszkalnych i innych miejscach o dużej wrażliwości na hałas.

Pakiet wyciszający

Zamontowany w maszynach pakiet wyciszający umożliwia pracę nawet nocą w obszarach mieszkalnych, a także w okolicach szpitali i innych miejsc wymagających szczególnie niskiego poziomu hałasu.

Drogi w eksploatacji

Wysokie spalanie to wysokie koszty utrzymywania czystości. Traktory komunalne o mocy porównywalnej do Citymastera spalają ok 7l/mth. Dodatkowo do obsługi traktora operator musi posiadać prawo jazdy kategorii T, co zwykle wiąże się z wyższymi kosztami zatrudnienia osoby z takimi uprawnieniami.

Niskie koszty eksploatacji

Citymaster uzyskuje znacznie lepsze osiągi przy mniejszych obrotach w porównaniu do ciągników. Spalanie kształtuje się na poziomie 3,5-4l/mth. Ponadto może być prowadzony przez osobę z prawem jazdy kategorii B, nie wymaga żadnych dodatkowych uprawnień.

Słaba widoczność i niski standard

Ciągnik komunalny nie posiada dodatkowych udogodnień. Słabo widoczny obszar przed maszyną. Operator nie widzi pracy narzędzia zamontowanego z przodu w dużej odległości od kabiny, nie możne go w pełni kontrolować.

Komfortowa kabina kierowcy

Ergonomiczna przestrzeń pracy, z doskonałym widokiem na sprzątany obszar i zamontowane narzędzie. Dodatkowo ogrzewanie oraz opcjonalna klimatyzacja.