Utrzymanie terenów miejskich

zamiatarki uliczneZamiatarki uliczne, zamiatanie ulic

Przestrzenie miejskie są bardzo różnorodne i wiążą się z nimi różnego rodzaju problemy w zakresie czyszczenia nawierzchni. Pierwszą trudnością, jaką napotkać można w każdej mniejszej lub większej aglomeracji, jest sprzątanie wąskich uliczek i zaułków. To miejsca często trudno dostępne, do których nie wjadą duże maszyny. Tego rodzaju strefy są szczególnie narażone na zanieczyszczenia – osiadający na nich pył, kurz i piasek zalegają długo, ponieważ ruch samochodowy w takich obszarach jest niewielki (a tym samym brud nie jest unoszony i „wymiatany”). Ze względu na duży ruch pieszych można w tych miejscach napotkać szczególnie dużo śmieci czy odpadów. Takie tereny wymagają specjalnych rozwiązań. Modele Citymaster spełniają wszystkie wymagania w tym zakresie: są kompaktowe i niezwykle zwrotne. Zamiatanie ulic staje się niezwykle proste, gdy do akcji wkraczają profesjonalne zamiatarki komunalne.

 

Najmniejszy Citymaster 600 to doskonała zamiatarka uliczna, ma niewiele ponad metr szerokości oraz średnicę skrętu zaledwie 1,39 m.

Dzięki temu możliwe jest wjeżdżanie tym urządzeniem na przykład w wąskie uliczki w rejonach starych miast, zaułki bez przejazdu, czy inne trudno dostępne miejsca. Zamiatarki komunalne Citymaster utrzymują tor jazdy nawet przy ciężkim załadunku, zachowując zwrotność i elastyczność prowadzenia. Napęd na wszystkie koła zapewnia pełną kontrolę nad maszyną w każdych warunkach pogodowych.

Innego rodzaju trudność mogą stanowić miejsca, do których trudno wjechać ze względu na ograniczenia wysokości. Niewielka wysokość maszyny Citymaster (wszystkich modeli) – poniżej dwóch metrów, daje pewność, że dostanie się ona bez najmniejszego problemu do każdego parkingu podziemnego. Zarówno wąska konstrukcja jak i elementy składane takie jak lusterka czy lampa ostrzegawcza to gwarancja możliwie najmniejszych rozmiarów pojazdu.

zamiatanie ulic

Trzeci najczęściej spotykany problem w miastach, to kwestia sprzątania chodników. Problem jest tu dwojakiego rodzaju. Po pierwsze są to nawierzchnie zazwyczaj nierówne (stare chodniki), a po drugie nie pozwalające na duże obciążenia.

Niewielka waga (np. zamiatarka uliczna Citymaster 600 z pełnym osprzętem waży zaledwie 1700 kg), umożliwia wjazd na chodniki, bez ryzyka ich uszkodzenia.

Nie zagraża im ani swoją masą, ani rozmiarem, przy czym sprząta szybko i profesjonalnie. Dostępny we wszystkich modelach wąż ssawny, pozwala zbierać śmieci także w miejscach, do których pojazd nie może wjechać (czy to ze względu na swój rozmiar, czy wagę). Za pomocą węża ssawnego można sprzątnąć nawet duże śmieci, zasysając je wprost do zbiornika. Citymaster 600 jest najbardziej kompaktową maszyną, jednak pozostałe modele posiadają szereg innych przydatnych funkcji. Dodatkowa szczotka boczna w modelu 2200 i 1600 to doskonałe rozwiązanie do zamiatania chodników i wysepek ulicznych, równocześnie zamiatając ulicę. Dodatkowa szczotka zamiata brud z boku lub z innej płaszczyzny niż szczotki podstawowe, co przyspiesza pracę i poprawia jej dokładność.

Wyposażony w głowicę szorującą Citymaster 1250 CityCleaner umożliwia mycie na mokro – gdy samo zamiatanie ulic nie wystarcza. Przy zastosowaniu specjalnej chemii Hako, usuwa także tak trudne zabrudzenia, jak np. plamy z oleju.

Inne części miasta, generują inne potrzeby w zakresie sprzątania. Wszelkie place, parkingi i duże ulice muszą być przede wszystkim zamiatane. Potrzebują rozwiązania, które umożliwi wydajną pracę na dużych powierzchniach. Taką maszyną jest Hako Citymaster. Z odpowiednim narzędziem pozwala na najbardziej efektywne i dokładne zamiatanie ulic i innych przestrzeni oraz w razie potrzeby czyszczenie na mokro. Dlaczego zamiatanie jest tak ważne? Głównie z powodu bezpieczeństwa. Piasek na ulicach wydłuża drogę hamowania pojazdów i zwiększa prawdopodobieństwo poślizgów. Ponadto duże jego ilości, wraz z liśćmi i innymi odpadami sprzyjają zatykaniu odpływów i studzienek, co przy dużych opadach deszczu może przynieść spore szkody. Prozaiczny powód, dla którego warto zamiatać, to też kwestia roznoszenia piasku do pomieszczeń – sklepów czy domów. A tym samym niszczenie posadzek i ponoszenie strat ekonomicznych. Jednak samo zamiatanie to za mało – efektywne sprzątanie można zapewnić tylko wtedy, kiedy brud czy piasek jest zbierany i wywożony. Tak właśnie działa Citymaster – duże szczotki i mocny efekt odsysania pozwalają uzyskać najwyższą jakość sprzątania.

Wielofunkcyjność, kompaktowe wymiary, nieduży ciężar, doskonała zwrotność, łatwość przezbrajania, komfortowe warunki pracy, wysoka wydajność – to najważniejsze zalety maszyn Citymaster. Te wielofunkcyjne pojazdy zapewniają rozwiązanie dla 100% potrzeb jakie można zaobserwować w miastach – zarówno w małych miasteczkach, jak i w wielkich metropoliach. To zarówno niezawodne zamiatarki komunalne, jak i nowoczesne maszyny wielofunkcyjne.